Warsztat: Zwinny lider
Jeśli jesteś młodym (niekoniecznie wiekiem?) Liderem lub planujesz rozpocząć pracę z grupami w duchu filozofii Agile – zapraszamy Cię na nasze warsztaty „Zwinny Lider”.
Nasi prowadzący to PRAKTYCY – od 3 lat pomagają zespołom i liderom pracować z emocjami, przechodzić przez proces zmiany oraz promować zwinne podejście do pracy. Zarówno Karolina jak i Marcin są absolwentami Szkoły facylitacji Pathways ?.
Warsztat: Zwinny lider
Dla kogo?
Nasze warsztaty są dla początkujących Liderów, którzy chcą pracować z grupami zgodnie z filozofią Agile.
– Dla osób, które stawiają pierwsze kroki w pracy ze zwinnymi (agile’owymi) zespołami.
– Dla liderów, którzy nigdy nie pracowali ze zwinnymi zespołami.
– Dla liderów, których organizacje są w transformacji Agile.
Cel
Celem warsztatu poradzenie sobie z największymi wyzwaniami jakie stoją przed liderami pracującymi w zwinnym otoczeniu. Bez względu na to czy jesteś menadżerem, czy Scrum Masterem – podpowiemy Ci jak pracować z zespołem w zgodzie z wartościami the Agile Manifesto.
Praca w zwinnej organizacji potrzebuje podejmowania szybkich właściwych decyzji i zaangażowanych ludzi skupionych zarówno na celu jak i na budowaniu zdrowych relacji.
PROGRAM WARSZTATÓW
I DZIEŃ – KOMUNIKACJA W ZESPOLE (22.04.2020)
- Fazy rozwoju zespołu
– teoria: Wstęp do czterech faz rozwoju zespołu
- Systemy zwinnych wartości
– teoria: Manifest Agile, 12 zasad, wartości w Scrumie, Kanbanie, Leanie
– warsztaty w podgrupach
- Sprawdzone narzędzia do feedbacku
– teoria: starfish, FUKO, „ja”, kształtowanie nawyku informacji zwrotnej;
– warsztaty w podgrupach
- Retrospektywy pracy zespołów i projektów
– teoria: model Esther Derby
– warsztaty w podgrupach
– przykłady angażujących form na Retrospektywy
- Zadanie domowe dla uczestników.
II DZIEŃ – DOBRE NARZĘDZIA I PRAKTYKI SAMOORGANIZACJI (14.05.2020)
- Przegląd zadania domowego – obserwacja i wnioski wynikające z zadania.
- Efektywne spotkania
– teoria: ustalanie celów i agendy spotkania, proste narzędzia i nawyki, które pomogą zmienić negatywne podejście do spotkań.
– warsztaty w podgrupach
- Jak budować transparentność w zespole
– 4 kroki do transparentności informacji według Agile Nuts
- Podstawy budowania samoorganizacji w zespołach:
– teoria: planowanie, iteracyjność, dekompozycja zadań w zespole
– warsztaty w podgrupach
- Podsumowanie warsztatów
Rezultaty dla uczestnika:
PROWADZĄCY
Jesteśmy praktykami zwinności. Wierzymy w organizacje zarządzane poprzez wartości i w interdyscyplinarne zespoły, które wzajemnie się wspierając i rozwijając swoje kompetencje potrafią zdziałać wiele.
Od 3 lat pomagamy zespołom i liderom pracować z emocjami i przechodzić przez proces zmiany, kształtować procesy oraz promować zwinne podejście do pracy. Komunikacja dla nas to podstawa do formułowania celów i rozwiązywania problemów.
Karolina Latos
Od 8 lat związana z branżą marketingową i IT. Od 3 lat HR Manager w firmie FreshMail, na co dzień wspiera Liderów w budowaniu zespołów i kształtowaniu procesów. Certyfikowany facylitator i Scrum Master (PSM I). Mówi o sobie: ” Praca HRowca to dla mnie przede wszystkim rozmowa i działanie. Wiele godzin przepracowanych zarówno z pojedynczymi osobami, jak i z całymi zespołami, pozwala mi nieustannie się rozwijać i kształtować swoje kompetencje. Bliskie są mi Agile i Scrum, z których czerpię i których wartości są dla mnie podstawą w mojej pracy. Jestem fanką talentów Gallupa i z chęcią dbam o ich rozwój zarówno u siebie, jak i u innych. “.
Prelegent na konferencjach i meetupach m.in.InternetBeta Conference, EB Masters, Segfault, Scrum Evening Kraków czy Agile Swarming.
Absolwentka wydziału Zarządzania Akademii Górniczo Hutniczej.
Marcin Aks Grochowina
Certyfikowany Scrum Master (PSM I), Product Owner (PSPO I) i facylitator. Z branżą IT związany od ponad 10 lat. Obecnie jako Agile Coach we FreshMailu wspiera organizację w jej zwinnej transformacji. Wcześniej zarządzał projektami w agencjach interaktywnych, tworząc kampanie dla klientów takich jak Danone, Reckitt Benckiser czy General Motors. Posiada doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu projektami. Prelegent na konferencjach i meetupach, m.in. InternetBeta Conference, Segfault, Agile Swarming, DesignWays Conf, EB Masters, XRAii. Mentor w programie Tech Leaders 2019. Jest scrumowym fanatykiem i ewangelistą Agile’a. Wierzy w kulturę eksperymentu. Wyznaje zasadę “Collaborate & Listen”
Absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej, elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz informatyki na Akademii Pedagogicznej.
Informacje organizacyjne:
Termin:
I dzień – 14.05.2020 II dzień – 17.06.2020Cena: 2000 zł netto (2460 zł brutto)
Miejsce: Barka (ul. Podgórska 16) Kraków
Organizatorzy: Pathways Polska