Warsztat: Zwinny lider

 

Jeśli jesteś młodym (niekoniecznie wiekiem?) Liderem lub planujesz rozpocząć pracę z grupami w duchu filozofii Agile – zapraszamy Cię na nasze warsztaty „Zwinny Lider”.

Nasi prowadzący to PRAKTYCY – od 3 lat pomagają zespołom i liderom pracować z emocjami, przechodzić przez proces zmiany oraz promować zwinne podejście do pracy. Zarówno Karolina jak i Marcin są absolwentami Szkoły facylitacji Pathways ?.

Warsztat: Zwinny lider

Dla kogo?

Nasze warsztaty są dla początkujących Liderów, którzy chcą pracować z grupami zgodnie z filozofią Agile.

– Dla osób, które stawiają pierwsze kroki w pracy ze zwinnymi (agile’owymi) zespołami.

– Dla liderów, którzy nigdy nie pracowali ze zwinnymi zespołami.

– Dla liderów, których organizacje są w transformacji Agile.

Cel

Celem warsztatu poradzenie sobie z największymi wyzwaniami jakie stoją przed liderami pracującymi w zwinnym otoczeniu. Bez względu na to czy jesteś menadżerem, czy Scrum Masterem – podpowiemy Ci jak pracować z zespołem w zgodzie z wartościami the Agile Manifesto.

Praca w zwinnej organizacji potrzebuje podejmowania szybkich właściwych decyzji i zaangażowanych ludzi skupionych zarówno na celu jak i na budowaniu zdrowych relacji.

PROGRAM WARSZTATÓW

I DZIEŃ –  KOMUNIKACJA W ZESPOLE (22.04.2020)

  • Fazy rozwoju zespołu

–  teoria: Wstęp do czterech faz rozwoju zespołu

  • Systemy zwinnych wartości

– teoria: Manifest Agile, 12 zasad, wartości w Scrumie, Kanbanie, Leanie

– warsztaty w podgrupach

  • Sprawdzone narzędzia do feedbacku

– teoria: starfish, FUKO, „ja”, kształtowanie nawyku informacji zwrotnej;

– warsztaty w podgrupach

  • Retrospektywy pracy zespołów i projektów

– teoria: model Esther Derby

– warsztaty w podgrupach

– przykłady angażujących form na Retrospektywy

  • Zadanie domowe dla uczestników.

II DZIEŃ – DOBRE NARZĘDZIA I PRAKTYKI SAMOORGANIZACJI (14.05.2020)

  • Przegląd zadania domowego – obserwacja i wnioski wynikające z zadania.
  • Efektywne spotkania

– teoria: ustalanie celów i agendy spotkania, proste narzędzia i nawyki, które pomogą zmienić negatywne podejście do spotkań.

– warsztaty w podgrupach

  • Jak budować transparentność w zespole

– 4 kroki do transparentności informacji według Agile Nuts

  • Podstawy budowania samoorganizacji w zespołach:

– teoria: planowanie, iteracyjność, dekompozycja zadań w zespole

– warsztaty w podgrupach

  1. Podsumowanie warsztatów

Rezultaty dla uczestnika:

   

PROWADZĄCY

Jesteśmy praktykami zwinności. Wierzymy w organizacje zarządzane poprzez wartości i w interdyscyplinarne zespoły, które wzajemnie się wspierając i rozwijając swoje kompetencje potrafią zdziałać wiele.

Od 3 lat pomagamy zespołom i liderom pracować z emocjami i przechodzić przez proces zmiany, kształtować procesy oraz promować zwinne podejście do pracy. Komunikacja dla nas to podstawa do formułowania celów i rozwiązywania problemów.

Karolina Latos

Od 8 lat związana z branżą marketingową i IT. Od 3 lat HR Manager w firmie FreshMail, na co dzień wspiera Liderów w budowaniu zespołów i kształtowaniu procesów. Certyfikowany facylitator i Scrum Master (PSM I). Mówi o sobie: ” Praca HRowca to dla mnie przede wszystkim rozmowa i działanie. Wiele godzin przepracowanych zarówno z pojedynczymi osobami, jak i z całymi zespołami, pozwala mi nieustannie się rozwijać i kształtować swoje kompetencje. Bliskie są mi Agile i Scrum, z których czerpię i których wartości są dla mnie podstawą w mojej pracy. Jestem fanką talentów Gallupa i z chęcią dbam o ich rozwój zarówno u siebie, jak i u innych. “.

Prelegent na konferencjach i meetupach m.in.InternetBeta Conference, EB Masters, Segfault, Scrum Evening Kraków czy Agile Swarming.

Absolwentka wydziału Zarządzania Akademii Górniczo Hutniczej.

Marcin Aks Grochowina

Certyfikowany Scrum Master (PSM I), Product Owner (PSPO I) i facylitator. Z branżą IT związany od ponad 10 lat. Obecnie jako Agile Coach we FreshMailu wspiera organizację w jej zwinnej transformacji. Wcześniej zarządzał projektami w agencjach interaktywnych, tworząc kampanie dla klientów takich jak Danone, Reckitt Benckiser czy General Motors. Posiada doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu projektami. Prelegent na konferencjach i meetupach, m.in. InternetBeta Conference, Segfault, Agile Swarming, DesignWays Conf, EB Masters, XRAii. Mentor w programie Tech Leaders 2019. Jest scrumowym fanatykiem i ewangelistą Agile’a. Wierzy w kulturę eksperymentu. Wyznaje zasadę “Collaborate & Listen”

Absolwent zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej, elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz informatyki na Akademii Pedagogicznej.

Informacje organizacyjne:

Termin:

I dzień – 14.05.2020 II dzień – 17.06.2020

Cena: 2000 zł netto (2460 zł brutto)

Miejsce: Barka (ul. Podgórska 16) Kraków

Organizatorzy: Pathways Polska

ZAPISY: https://forms.gle/Dk8i2iZbLjeaHLMb7