Dorota Ostoja-Zawadzka

Dorota Ostoja-Zawadzka

CEO, Trener

Jest założycielką i Prezes firmy Pathways Polska od 1999. Przyczyniła się do rozwoju biznesowego  firmy, budowała portfel klientów, projektowała  i realizowała kluczowe programy szkoleniowe.

Zdobyła tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada certyfikat ukończenia Studium Zarządzania i Biznesu przy Zakładzie Ekonomii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła także studium Zarządzania Projektami Społecznymi w Biznesie w Wyższej Szkole Europejskiej im. Józefa Tischnera. Obecnie prowadzi zajęcia dla studentów Instytutu Psychologii Stosowanej UJ w ramach przedmiotu „Przywództwo w Organizacji”. W 2012 roku rozpoczęła starania o uruchomienie pierwszej w Polsce Szkoły Facylitacji prowadzonej wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W 2015 roku odbyła się pierwsza edycji Szkoły, w której również prowadzi zajęcia.

Ukończyła „The Art&Science of Coaching” prowadzony przez Wszechnicę UJ i Erickson College International. Posiada certyfikat konsultanta Work Style Analyser, a także certyfikat LDI, wydany przez Scherer Leadership Center w USA. W 2013 ukończyła kurs Facylitacji prowadzony przez Davida Tinkera z Wielkiej Brytanii. Od 2016 roku członek IAF-u – International Association of Facilitators.

W 2006r. rozpoczęła działalność w Fundacji Pathways. Dodatkowo brała udział w licznych wystąpieniach publicznych (Spirit in Business – San Francisco, Zurich; Konferencja Kadry w Polsce; Wyższa Szkoła Zarządzania im. J. Tischnera, konferencja „Akademia Umiejętności” ING Banku.)

Zarządza firmą, prowadzi szkolenia, ale przede wszystkim jest autorką nowatorskich i odważnych programów rozwojowych dla firm, mających na celu zmianę kultury organizacji w kierunku większego zaangażowania i osobistej odpowiedzialności. Prowadzi indywidualny coaching dla menedżerów wyższego szczebla; pracuje z zarządami i grupami High Potentials. Prowadzi szkolenia także w języku angielskim. Jej klienci to między innymi: Aon Hewitt, Bank Zachodni WBK, CISCO, Coca-Cola, Danone, DHL, IBM BTO, IKEA RUSSIA, InterIkea, MAN Truck, Netia, Nokia, Orange, PKN Orlen, Siemens, Unilever Polska, Whirlpool i wielu innych.

 Jej pasją jest rozwój ludzi, fascynuje ją proces przeprowadzania organizacji przez zmiany – od 17 lat prowadzi firmę Pathways będąc jednocześnie w ciągłym procesie zmiany.

 Prywatnie mama trójki dzieci i pasjonatka podróży po świecie z całą rodziną.